יום רביעי, 30 בינואר 2013


All-E-Land  נבחרת ישראל בתחרות הסולאר דקתלון, סין 2013 _ חומרי בניה
מאת: לירון דן, מאיה אסיף . אשכנזי

המבנה של הנבחרת נבנה בימים אלו בחוצות המפרץ ועשוי להיפתח לקהל ברחב כבר בחול המועד פסח.

מלאכת התכנון והעיצוב שבוצעה בידי הסטודנטים המובילים את הקבוצה, הולידה מבנה מאוד גמיש מבחינה עיצובית, הן בזכות המודולריות של חומרי הבניה והחיפוי והן בזכות העיצוב הנקי המאפשר שילוב סגנונות וצבעוניות שונים בהתאם לטעמי היושבים בו.
בחירת חומרי הבניה נעשתה בהקפדה על שימוש בחומרים בעלי תקינה, ממקורות מאושרים שנבדקו והוכחו, בנוסף, כל החומרים שנבחרו בעלי עמידות גבוהה לאורך זמן, עמידים בפני פטריות, עובש, מזיקים וטחב.
השתדלנו לעשות שימוש במינימום חומרים תוך הקניית אפשרויות שונות והתאמנו את חומרי הפנים לכך שיהיו נוחים לפירוק והרכבה, בעוד שחלקם אף עשויים מחומרים מתחדשים ובתום השימוש ניתנים למחזור מלא. כתוצאה מכך, הבית דורש תחזוקה מינימלית ומאחר שתוכנן לפירוק מאפשר שידרוג ותיקונים באופן פשוט ללא לכלוך וזיהום כתוצאה מהריסה.


עיצוב הפנים_מתחם מגורים ומטבח
עיצובו העדין של הבית משלב שימוש בפיבר צמנט יחד עם ריהוט במבוק ויוצר איזון מעודן ואווירה מודרנית חמימה וביתית. החומרים הטבעיים הנמצאים בחלל הפנים (עץ, במבוק) מצופים בשמן פשתן וניתנים למריחה חוזרת אחת לשנה- שנתיים בהתאם לצורך. 
הפיבר צמנט יותקן הן כרצפה והן כמשטחי עבודה ( למטבח ולחדר הרחצה) ומשמש גם לריהוט החוץ. הפיבר צמנט מורכב לא רק מבטון אלא גם מאחוזים גבוהים של סיבי צלולוז תנודתו נעימה ואינה קרה בדומה לרצפת בטון סטנדרטית. הסילר שנבחר לצפות את רצפת החוץ ניתן למריחה על מספר שנים בהתאם לרמת החיכוך כמו גם ריהוט החוץ אשר מצופה בציפוי ננו המעניק לריהוט תכונות של התנקות עצמית.
הושקעה מחשבה רבה בבחירת החומרים והמוצרים לבית על מנת להימנע ממגע של חומרים רעילים ו/מסוכנים היכולים לפגוע בבריאות תושבי הבית. הציפויים בעלי תקינה סביבתית מחמירה ומכילים רמה נמוכה של חומרים אורגנים נדיפים, קלים למריחה ולשימוש ע״י תושבי הבית. אף חומרי הניקוי, כלי האוכל והבדים השונים נבחרו בקפידה.
כל החומרים בבית זמינים באופן מסחרי וניתנים להזמנה לבנייה מיידית לסקטור הפרטי.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה